V současné době se najde jen malé množství lidí, kteří si svoje úspory schovávají doma do slamníku nebo trezoru. V době moderních technologií jednoznačně vítězí běžné účty. Ty představují bezpečnou úschovu finančních prostředků a zároveň nabízí řadu přidružených platebních služeb. Věděli jste ale o tom, že dnes můžete vlastnit běžný účet zdarma?
Neplaťte za účet nic navíc
Pokud se zrovna neřadíte do kategorie náročných zákazníků, běžný účet získáte zcela zdarma. Díky pestrému výběru bank si na své přijde naprosto každý. Platit nemusíte za žádné standardně používané služby. Někdy mohou být tyto výhody spojeny s tím, že vám na běžný účet přijde výplata, jindy tomu tak není. A co nemusíte platit v rámci bankovního účtu?
- Příchozí a odchozí platby.
- Výběry z bankomatů v ČR a v zahraničí.
- Platební karta a platební nálepka.
- Realizace trvalých příkazů, SIPO a podobně.
Příjemný je fakt, že běžný účet zdarma nemusí využívat pouze dospělí a pracující lidé. Dostupný je i pro studující. Účet pro studenty je také jako ten běžný oproštěn od nejrůznějších poplatků. Mnohdy se na něj nevztahují žádné podmínky a mladiství nemusí nic shánět. Snad pouze ověření o tom, že majitelem je opravdu studující člověk.
Založte si k běžnému účtu i ten spořicí
Většina běžných bankovních účtů na trhu je spojena s nulovým úročením zůstatkové částky. Pokud na něm máte uložené peníze, které vám leží ladem a nepotřebujete je, ztrácí hodnotu. V takovém případě je vhodné vsadit ještě na jeden typ účtu. Je to spořicí účet. Ten se pojí s úrokovou sazbu a tím pádem jsou vaše peníze neustále zhodnocovány. Spořicí účet ovšem není to samé jako bankovní účet, respektive nelze z něj platit stejným způsobem.
- Poskytován je zdarma.
- Neslouží pro trvalé příkazy, SIPO a další.
- Mnohdy bývá součástí běžného účtu.
- Peníze z něj lze získat okamžitě bez výpovědní lhůty.
Pokud se vám úrok na spořicím účtu bude zdát malý, máte pochopitelně možnost vsadit na ostatní spořicí produkty. Své peníze můžete zhodnocovat prostřednictvím stavebního spoření, termínovaných účtů, dluhopisů a podílových fondů. Pak ale musíte počítat s určitými výpovědními lhůtami nebo znalostmi konkrétního oboru. To u spořicích účtů odpadá.