Pokud vám nevyhovuje dosavadní zaměstnání, protože nejste pánem svého času, navíc vás nemotivuje ani finanční ohodnocení, je na čase provést radikální změnu. Existují povolání, která jsou mnohem zajímavější nejen po platové stránce, ale také samotnou náplní práce. Chcete se stát realitním makléřem? V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno obnáší taková pozice a na koho se obrátit.
V první řadě je nezbytné podotknout, že práce realitního makléře není úplně procházka růžovým sadem, jak se spousta lidí domnívá. Realitní makléř totiž musí mít nejen obchodního ducha, ale také mít přehled v právních věcech, umět vyjednávat, radit s různými věcmi, organizovat čas a podobně. Stejně tak ho neminou ani administrativní záležitosti, nicméně práce v realitách je potom náležitě odměněna.
Jak se stát realitním makléřem?
Určitě má realitní makléř práce dost, takže nejde jenom o prohlídky volných nemovitostí, jak si široká veřejnost myslí. Realitní makléř je podnikatel na volné noze, takže si může organizovat čas podle svých představ a potřeb. Funguje i jako finanční a právní poradce, terénní pracovník, asistent a psycholog. Hlavním úkolem makléře je uspokojit přání a potřeby všech klientů, ať už se jedná o prodávajícího, nebo kupujícího.
Otázka teda zní, jak se stát realitním makléřem. Obraťte se na RE/MAX Anděl. Jedná o realitní kancelář s velkým jménem, pod kterou můžete působit. Poskytne vám stoprocentní zázemí pro rozjezd vlastního podnikání. Využít můžete různé kurzy i příležitosti k sebevzdělávání.
Jaký je plat realitního makléře?
Zřejmě vás ještě zajímá, jaký má realitní makléř plat. Odměna je závislá na tom, jak práci odvádíte, kolik nemovitostí měsíčně prodáte, respektive pronajmete. Plat realitního makléře se může vyšplhat i nad sto tisíc korun, pokud je opravdu šikovný a pracovitý.